postheadericon Dziecięce rowerki holenderskie

Rower dla dziecka to forma zabawy patrząc od strony rozrywki, ale jest jeszcze jeden ważny aspekt jazdy na rowerze, dbałość o dobrą kondycję fizyczną i prawidłowy rozwój. Nasze pociechy mają w szkole coraz więcej obowiązków, dźwigają coraz cięższe plecaki, często nie mają możliwości lub zwyczajnie nie lubią wykonywać ćwiczeń, które by mogły niwelować skutki wielogodzinnego siedzenia w ławkach i noszenia ciężkich tornistrów.

Dlatego rower jest idealnym rozwiązaniem, aby podsunąć dziecku atrakcyjną formę spędzenia wolnego czasu. Mamy dzisiaj do wyboru wiele rodzajów jednośladów, mniejszych większych, różniących się pod względem terenu po jakim można się nimi poruszać i najczęściej wybór pada na rower trekkingowy czy górski. Nie zawsze jest to zakup trafiony na przykład jako prezent. Zawłaszcza kiedy mieszkamy w mieście i zabieramy swoje dzieci na przejażdżki miejskimi ścieżkami. Wtedy idealnym rozwiązaniem jest rower holenderski.

Dostarcza on frajdy wynikającej z jazdy i dodatkowo nie zmusza rowerzysty do pozostawania w niewygodnej pozycji. Chcąc zadbać o zdrowie kręgosłupa dzieci warto podsunąć im pomysł zakupu tego rodzaju jednośladu. Nie będzie się on zbytnio różnił od wersji produkowanej dla dorosłych.

W większości przypadków mają one ramę damską no i oczywiście mniejsze koła – 20”. Każdy zakup musi być wsparty konkretnymi przymiarkami, większość klasycznych rowerów holenderskich przeznaczonych jest dla dzieci już starszych, jednak zawsze trzeba dobrać go pod względem wzrostu. Co do koloru to występują one naprawdę w wielu różnych odcieniach i tutaj szczególnie powinny przypaść do gustu dziewczynkom.

Pewne firmy holenderskie wyróżniły swoje produkty odważną kolorystyką, nieco odbiegającą od typowego wyobrażenia o „czarnym rowerze holenderskim”. Wiele rowerków posiada ozdobne motywy na osłonie łańcucha oraz tylnego koła. Przeważnie są już wyposażone w koszyk zamontowany w części przedniej. Warto więc zmienić przyzwyczajenia i pomyśleć o takim prezencie komunijnym lub urodzinowym. Będzie wyróżniać go wygodne siodełko, swoboda jazdy no i niepowtarzalny skandynawski styl.

Dla dzieci nie umiejących jeszcze poruszać się na rowerze z pedałami, przygotowano propozycję tak zwanych rowerków biegowych, przy pomocy których łatwiej nauczyć się utrzymywania równowagi. Cena nowego roweru dziecięcego to spory wydatek a zważywszy na to, że dziecko szybko z niego wyrośnie zaleca się wybór używanej wersji. W zupełności wystarczy do nauki jazdy.